Chodźcie z nami do Ogrodów Świateł – Legendia zaprasza na opowieść o Pięknej i Bestii!

Uwielbiamy spacery pełne świateł i byliśmy przekonani, że i Frelce się tu spodoba 🙂 Spędziliśmy tu bardzo miło czas zachwycając się iluminacjami, choć nie obyło się niestety bez zawodu. Przeczytajcie co nam się podobało, a co niekoniecznie na wystawie świetlnej Garden of Lights w Chorzowie – Piękna i Bestia!

Co to takiego

Garden of Lights – Piękna i Bestia to plenerowa wystawa świetlna, mieszcząca się w Legendii w Chorzowie.

Nasze wrażenia

Było pięknie 🙂 ! Idąc według mapy – dookoła jeziora w Legendii możemy poznać całą historię Pięknej i Bestii – a wszystko to dzięki cudownym iluminacjom. Znajdziecie tu również niewielki labirynt, kilka świetlnych widowisk (jak choinka czy świetlna łąka) i bardzo fajny (choć niewielki) interaktywny – świetlny plac zabaw. Jest mnóstwo miejsc, w których zachwycaliśmy się światłami, i w których można zrobić piękne fotki 🙂 Cała rodzinka była pod wrażeniem świetlnych instalacji – a Frelka to nawet lepiej spała w nocy (co należy do rzadkości 😉 ).

To co było zawodem? Atrakcje Legendii. Na stronie wystawy organizator chwali się:
Na miejscu będą czekały na Was liczne atrakcje oraz m.in. bogata oferta gastronomiczna. Ponadto chorzowska wystawa, to nie tylko imponujące eksponaty i instalacje świetlne. To również kilkanaście karuzel Legendii dostępnych w cenie biletu!

Są one również zaznaczone na mapie. Ucieszyłam się, że jest kilka atrakcji, z których skorzysta Bajtel, a nawet Frelka! Ani na stronie, ani na wejściu, w punkcie informacyjnym, ani przy kupowaniu biletów nie było informacji, że atrakcje dostępne są czasowo – o określonych godzinach. Dopiero po wczytaniu się w regulamin można dowiedzieć się, że lista dostępnych atrakcji jest na stronie Legendii – tam zaś przeczytamy informację:
Atrakcje dostępne podczas wystawy Garden of Lights działają w wybranych godzinach. Szczegółowe informacje dotyczące godzin działania atrakcji dostępne są na rozkładach jazdy przy każdej atrakcji dostępnej w ramach wystawy Garden of Lights.

Taka informacja – wraz z rozkładem jazdy – powinna być na wejściu. Atrakcje działały raz na godzinę! Kiedy dotarliśmy pod Balerinę okazało się, że akurat jedzie i nie będzie następnej jazdy do następnej pełnej godziny. Ponieważ wystawę zwiedza się w koło ciężko czekać na daną atrakcję więcej niż 10 minut, bo nie ma aż tyle atrakcji wokół. Nie można też zaplanować korzystania z atrakcji i np dopasowania tempa, bo nie znamy rozkładu wcześniej – jest on dostępny pod każdą z nich. Poczuliśmy się trochę oszukani i zawiedzeni, a Bajtel i Frelka skorzystali tylko z jednej atrakcji każde. Dużo lepiej byłoby, gdyby informacja o sposobie działania atrakcji znalazła się przy wejściu i gdyby rozkład jazdy dostępny był na stronie lub rozdawany na wejściu. Bogatej oferty gastronomicznej też nie było – otwarta jedynie była pizzeria na wejściu do Legendii. Domyślam się, że bliżej świąt, kiedy będzie większy tłum może być ona bogatsza, a atrakcje będą kursować częściej – jednak na ten moment niestety spotkał nas zawód 🙁

Trochę ponarzekałam, ale ogólnie wyprawa była bardzo udana 🙂 Atrakcje Legendii nie były naszym głównym celem, a świetlna wystawa jest spójna i robi świetne wrażenie. To cudowne miejsce, aby rozświetlić sobie szare, jesienne dni. Zimową porą też na pewno będzie tu bajecznie!

Kilka rad praktycznych

Adres: Plac Atrakcji 1, Chorzów
Witryna: https://gardenoflights.com/pl/chorzow
Facebook: https://www.facebook.com/GardenOfLightsChorzow/

Bilety na wystawę kosztują w tygodniu (od poniedziałku do czwartku) 40 zł za bilet normalny oraz 36 zł za bilet ulgowy (dziecko w wieku 3-12 lat, osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie). W weekendy bilety kosztują odpowiednio 47 zł i 44 zł. Za dziecko poniżej 3 roku życia zapłacimy 6 zł. Dodatkowo płatny jest parking – 20 zł.

Ogród świateł czynny jest w zależności od terminu:

  • 11.11.2023-28.01.2024
    Poniedziałek–Czwartek 16.00-20.00
    Piątek-Niedziela, Święta 16.00-21.00
  • 29.01.2024-25.02.2024
    Poniedziałek–Czwartek 17.00-20.00
    Piątek-Niedziela, Święta 16.00-21.00

Kasa zamykana jest na pół godziny przed zamknięciem. W wigilię o raz sylwestra ogród jest nieczynny.

Na terenie Legendii dostępne są toalety.

W trakcie zwiedzania możemy odpowiadać na pytania w aplikacji – za dobre odpowiedzi otrzymamy drobny upominek.

Mapę atrakcji zobaczycie poniżej

UWAGA! W ramach promocji czarnopiątkowej do niedzieli 26.11 można kupić bilet sezonowy w cenie 47 zł zamiast 99 zł (normalny) oraz 44 zł zamiast 89 zł (ulgowy).Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Legendia – w pełni sezonu

7 sierpnia 2017
0.06km

Legendia – początek sezonu

30 kwietnia 2017
0.19km

Park Linowy w Parku Śląskim

4 września 2019
0.71km

Zwierzęta i dinozaury

11 kwietnia 2019
0.77km

Pod niebem pełnym gwiazd

22 września 2017
1.92km

Ostatnio

Kategorie