Wracamy do Poznania! Byliśmy tam w majówkę, razem z naszymi Przyjaciółmi (i odwiedziliśmy m.in. Rogalowe Muzeum, o którym pisałam Wam ostatnio). Dwa pierwsze dni pobytu były chłodne, wietrzne i momentami deszczowe. Pomyśleliśmy sobie, że miło będzie odwiedzić Palmiarnię! I wiecie co? Nie byliśmy jedyni :p

Co to takiego

Palmiarnia Poznańska to największa palmiarnia w kraju. Zajmuje powierzchnię 4600 m2. Zobaczyć tu można około 1100 gatunków roślin, a w akwarium 170 gatunków ryb oraz około 50 gatunków roślin wodnych.

Nasze wrażenia

Trochę obawiałam się czy dzieciakom nie będzie się nudzić. Nie nudziło się 😉 Byli bardzo zadowoleni, a Córka Przyjaciół chciała palmiarnię odwiedzić jeszcze raz 😉

Powierzchnia do zwiedzania jest ogromna. I jest co oglądać. Dzieciaki przyglądały się wszystkiemu! Ogromnym palmom, kaktusom, pięknym storczykom, liściom na wodzie, owocom na drzewach. Szczególne zainteresowanie Bajtla przyciągnęły rośliny owadożerne.

Poza roślinami w palmiarni zobaczymy również zwierzęta. Dostępna jest też motylarnia, która zachwyciła wszystkich! A także spora część z akwariami.

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Matejki 18, Poznań
Witryna: https://www.palmiarnia.poznan.pl/pl/
Facebook: https://www.facebook.com/PalmiarniaPoznanska

Palmiarnia otwarta jest dla zwiedzających cały rok od wtorku do niedzieli (również w niedziele wolne od handlu). Palmiarnia zamknięta jest dla zwiedzających w poniedziałki, Wszystkich Świętych oraz Nowy Rok. Godziny otwarcia znajdziecie TUTAJ.

Bilet normalny kosztuje 160 zł, ulgowy 12 zł. Dzieci do 3 roku życia wchodzą gratis.

Palmiarnia znajduje się parku  Wilsona, który otwarty jest przez cały rok w godzinach od 5:00 do 22:00. Sam park również warty jest odwiedzenia, a w sąsiedztwie palmiarni znajduje się przyjemny plac zabaw dla dzieci.

Jeśli chodzi o dojazd – my wybraliśmy się tramwajem, ale można też wybrać autobus. Dostępne są również parkingi. Szczegółowe informacje na temat dojazdu znajdują się na stronie palmiarni.

W palmiarni dostępna jest kawiarnia.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Odkryj ukryte

7 lipca 2023
1.39km

Przez trójwymiarowe okulary

26 września 2019
2.38km

Tej! Wiara, przylećcie na rogala!

27 czerwca 2019
2.39km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Pod stopami Ojca Mateusza

18 października 2023

Kategorie