Dziś znów witamy Poznań i jedną z jego najbardziej popularnych atrakcji. To Brama Poznania ICHOT – niesamowite połączenie nowych technologii i historii miasta. To ten rodzaj Muzeum, które nasz Bajtel zna i lubi. Nie ma co ukrywać, że wiedzę lepiej zdobywa się aktywnie uczestnicząc w nauce niż tylko chodząc po muzealnych alejkach, nie mogąc niczego dotknąć. W Bramie Poznania doskonale to rozumieją!

Co to takiego

Brama Poznania jest to centrum interpretacji dziedzictwa, które przy pomocy nowych technologii łączy opowieść o dziejach katedralnej wyspy, rozwoju miasta Poznania z narracją o początkach Państwa Polskiego – wspólnoty, której kolebką jest Ostrów Tumski. Brama Poznania jest miejscem opowiadającym, za pomocą ekspozycji oraz realizowanej oferty programowej, o losach (historycznych i współczesnych) Ostrowa Tumskiego i o znaczeniu, jakie miejsce to ma dla tożsamości współczesnych Polaków.

Nasze wrażenia

Ten dzień nas nie rozpieszczał, było chłodno, deszczowo i aż kusiło żeby się gdzieś schować. Nici ze spaceru po Ostrowie Tumskim – odwiedziliśmy Bramę Poznania wcześniej niż o godzinie wydrukowanej na bilecie – no i trzeba było czekać 😉

Przed wejściem do Muzeum otrzymaliśmy audiobooki. Ze względu na nasze dzieciaki wybraliśmy ścieżkę rodzinną. Dedykowana jest dla dzieci od 5 roku życia i myślę, że to słuszna granica.

Do zwiedzania było sporo, wnętrza były bardzo ciekawe i mocno interaktywne. Dzieciakom się podobało, Bajtel przykładał audioguide gdzie trzeba i słuchał opowiadania, wykonywał zadania. Bardzo podobała mu się sala z ogromną grą planszową oraz ekranami, gdzie można było zobaczyć się w ubraniach z innej epoki. Tu niestety od razu minus, bo ekrany działały średnio, a maile ze zdjęciami nigdy do nas nie dotarły 🙁

Cała wycieczka była bardzo udana i myślę, że będą w Poznaniu trzeba odwiedzić to miejsce. Dużo informacji w fajnej formie – nauka przez zabawę to co dzieciaki lubią najbardziej 🙂 My zresztą też 🙂

Kilka rad praktycznych

Adres: Gdańska 2, Poznań
Witryna: http://bramapoznania.pl/

Brama Poznania czynna jest w tygodniu roboczym (poza poniedziałkiem!) od 9 do 18, a w weekendy od 10 do 19. Ostatnie wejście na ekspozycję – godzinę przed zamknięciem.

Bilety normalne kosztują 18 złotych, ulgowe 12 złotych, a rodzinne 36 zł. Warto je kupić przez internet, bo może się zdarzyć, że braknie ich na miejscu na daną godzinę.

Jeśli jedziecie samochodem polecane są miejsca parkingowe: na ul. Gdańskiej, przy restauracji Maltanka nad Maltą, parking na Chwaliszewie, Zagórze, parking przy markecie Biedronka na Zawadach, parking na ul. Konarskiego, parking na ul. Komandoria przy ul. Świętojańskiej, miejsca parkingowe przy ul. Estkowskiego.

Można dojechać autobusem. Z Rynku spacerkiem dojdziecie tu w 20 minut.

Na miejscu są toalety, szatnia, sklepik z pamiątkami.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Ostatnio

Alicja w Krainie Świateł

17 października 2022

Na ochłodę

21 lipca 2022

Wyprawa do Hogsmeade

22 stycznia 2022

Kategorie