Dziś znów witamy Poznań i jedną z jego najbardziej popularnych atrakcji. To Brama Poznania ICHOT – niesamowite połączenie nowych technologii i historii miasta. To ten rodzaj Muzeum, które nasz Bajtel zna i lubi. Nie ma co ukrywać, że wiedzę lepiej zdobywa się aktywnie uczestnicząc w nauce niż tylko chodząc po muzealnych alejkach, nie mogąc niczego dotknąć. W Bramie Poznania doskonale to rozumieją!

Co to takiego

Brama Poznania jest to centrum interpretacji dziedzictwa, które przy pomocy nowych technologii łączy opowieść o dziejach katedralnej wyspy, rozwoju miasta Poznania z narracją o początkach Państwa Polskiego – wspólnoty, której kolebką jest Ostrów Tumski. Brama Poznania jest miejscem opowiadającym, za pomocą ekspozycji oraz realizowanej oferty programowej, o losach (historycznych i współczesnych) Ostrowa Tumskiego i o znaczeniu, jakie miejsce to ma dla tożsamości współczesnych Polaków.

Nasze wrażenia

Ten dzień nas nie rozpieszczał, było chłodno, deszczowo i aż kusiło żeby się gdzieś schować. Nici ze spaceru po Ostrowie Tumskim – odwiedziliśmy Bramę Poznania wcześniej niż o godzinie wydrukowanej na bilecie – no i trzeba było czekać 😉

Przed wejściem do Muzeum otrzymaliśmy audiobooki. Ze względu na nasze dzieciaki wybraliśmy ścieżkę rodzinną. Dedykowana jest dla dzieci od 5 roku życia i myślę, że to słuszna granica.

Do zwiedzania było sporo, wnętrza były bardzo ciekawe i mocno interaktywne. Dzieciakom się podobało, Bajtel przykładał audioguide gdzie trzeba i słuchał opowiadania, wykonywał zadania. Bardzo podobała mu się sala z ogromną grą planszową oraz ekranami, gdzie można było zobaczyć się w ubraniach z innej epoki. Tu niestety od razu minus, bo ekrany działały średnio, a maile ze zdjęciami nigdy do nas nie dotarły 🙁

Cała wycieczka była bardzo udana i myślę, że będą w Poznaniu trzeba odwiedzić to miejsce. Dużo informacji w fajnej formie – nauka przez zabawę to co dzieciaki lubią najbardziej 🙂 My zresztą też 🙂

Kilka rad praktycznych

Adres: Gdańska 2, Poznań
Witryna: http://bramapoznania.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/BramaPoznania

Brama Poznania czynna jest w tygodniu roboczym (poza poniedziałkiem!) od 9 do 17, a w weekendy od 10 do 18. Ostatnie wejście na ekspozycję – godzinę przed zamknięciem. Wejścia odbywają się co 20 minut w grupach do 25 osób, aby utrzymać komfort zwiedzania.

Bilety normalne kosztują 28 złotych, ulgowe 22 złotych, a rodzinne 60 zł. Warto je kupić przez internet, bo może się zdarzyć, że braknie ich na miejscu na daną godzinę. Można też kupić bilety łączone na Ostrów Tumski.

Jeśli jedziecie samochodem polecane są miejsca parkingowe: na ul. Gdańskiej, przy restauracji Maltanka nad Maltą, parking na Chwaliszewie, Zagórze, parking przy markecie Biedronka na Zawadach, parking na ul. Konarskiego, parking na ul. Komandoria przy ul. Świętojańskiej, miejsca parkingowe przy ul. Estkowskiego.

Można dojechać autobusem. Z Rynku spacerkiem dojdziecie tu w 20 minut.

Na miejscu są toalety, szatnia, sklepik z pamiątkami.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Tej! Wiara, przylećcie na rogala!

27 czerwca 2019
1.20km

Przez trójwymiarowe okulary

26 września 2019
1.23km

Odkryj ukryte

7 lipca 2023
2.23km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Pod stopami Ojca Mateusza

18 października 2023

Kategorie