UWAGA! Atrakcja dostępna jest SEZONOWO – w okresie okołoświątecznym.

Iluminacje zrobiły się ostatnio bardzo modne i parków świateł powstaje coraz więcej. Trudno się dziwić – są po prostu bajkowe i urzekające.

Ostatnio po raz kolejny odwiedziliśmy Łódź – i na pewno jeszcze do niej wrócimy! Tak się złożyło, że akurat w ten sam weekend otwarto Park Miliona Świateł. Musieliśmy to zobaczyć 🙂 !

Co to takiego

Park Miliona Świateł to wyjątkowa instalacja świetlna dostępna w Parku Źródliska, jedyna taka atrakcja w województwie łódzkim. To unikalny, pełen magii i interaktywnych rzeźb i labiryntów spacer, pełen niezapomnianych wrażeń wizualnych i dźwiękowych.

Nasze wrażenia

To drugi park o tematyce Alicji, w którym byliśmy – jest on jednak inny. Mamy tu instalacje, na których zawieszono, cóż – miliony świateł 😉 wszystko w tematyce Alicji. Możemy podążać za białym królikiem i wędrować wzdłuż parkowych alejek podziwiając bajkową scenerię. A nasza wędrówka będzie całkiem długa 😉 Poza iluminacjami ważną rolę odgrywa również dźwięk. Nie ma tu prezentacji multimedialnych, ale znajdziemy tu trochę elementów interaktywnych.  Na samym początku musimy oczywiście przejść przez Króliczą Norę. Na dzieciakach (w tym Bajtlu) chyba największe wrażenie robi karuzela oraz kręcące się filiżanki. Świetny jest również labirynt. Zakochani mogą sobie zrobić zdjęcie na tronie Królowej Kier lub w alei serc. Choć byliśmy już w kilku parkach świateł – ten również bardzo nam się podobał. Nie jest powiązany ze świętami, więc można spokojnie wybrać się już w październiku korzystając z pięknej pogody 🙂 Jest magicznie, bajkowo i pięknie. Polecamy!

Kilka rad praktycznych

Adres: Park Źródliska I, al. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Łódź
Witryna: https://parkmilionaswiatel.pl/kup-bilet-lodz/

UWAGA! Atrakcja dostępna jest SEZONOWO – w okresie okołoświątecznym.

Info z 2022:

Wystawa otwarta jest od 15.10.22 do 28.02.23, siedem dni w tygodniu od 17 do 22. Bilety można kupić stacjonarnie do godziny 21 lub przez internet (droższe o opłatę manipulacyjną). Bilety w tygodniu kosztują 29 zł (ulgowy), 35 zł (normalny) oraz 110 zł (rodzinny 2+2). Od piątku do niedzieli odpowiednio 35 zł, 39 zł i 135 zł. Możemy też zdecydować się na bilet elastyczny, bez konkretnej daty. Zapłacimy wtedy 39 zł, 45 zł lub 149 zł. Dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo.

Na wystawę można spokojnie dojechać tramwajem (przystanki Piłsudskiego Targowa lub Piłsudskiego Śmigłego – Rydza). W okolicy jest też sporo parkingów.

Na terenie parku otwarta jest kawiarnia. Dostępne są również toalety (toi toi).

Przejście zajmuje około godziny, ale można tu spokojnie spędzić więcej czasu 🙂

Przed parkiem sprzedawane są świecące balony i opaski.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Żywiołowo!

22 czerwca 2023
0.99km

Skąd się bierze prąd?

14 czerwca 2023
1.00km

Miasto na weekend – Łódź

28 sierpnia 2020
1.60km

Szlakiem bajkowych postaci

30 września 2020
1.65km

Rodzinna ucieczka

3 kwietnia 2023
2.06km

Ostatnio

Kategorie