Pisałam Wam już raz o weekendowym wypadzie do Łodzi. Za nami kolejny. Jestem tym miastem zachwycona, a miejsc do odwiedzenia jest tu niesamowicie dużo. To z pewnością nie ostatnia nasza wizyta w tym mieście. Dziś o miejscu stworzonym specjalnie dla Dzieci – aby mogły bawić się i doświadczać, a dzięki temu odkrywać świat! Wpadajcie razem z nami na Ulicę Żywiołów!

Co to takiego

Ulica Żywiołów to przestrzeń stworzona specjalnie dla dzieci przy Centrum Nauki EC1. Są to 3 piętra i 1500 m2, na którym znajdziemy eksperymenty i aktywności ruchowe, wspierające wszechstronny rozwój dzieci. Podzielona jest na 5 stref tematycznych, związanych z żywiołami: wody, ziemi, powietrza, ognia i życia.

Nasze wrażenia

Myślę, że najważniejsze są wrażenia Bajtla – a ten bawił się tutaj znakomicie 🙂 My również miło spędziliśmy czas 🙂 Przestrzeń jest niezwykle przyjazna dla dzieci – między piętrami można przemieszczać się korzystając ze ścianki wspinaczkowej, siatki czy zjeżdżalni. Oczywiście klasycznie schody i winda też są dostępne 😉

Wszystkie eksponaty można dotknąć. Można zostać księżycem, polecieć statkiem kosmicznym, zobaczyć różne rodzaje wag, stworzyć animację poklatkową. Dostępne były też różne gry i quizy. Eksponaty były bardzo różnorodne i ciekawe.

To świetne miejsce dla dzieci, które uczą się mimochodem, poprzez zabawę. Polecamy!

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Targowa 1/3, Łódź
Witryna: https://ulicazywiolow.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/Ulica.Zywiolow

Ulica Żywiołów stworzona jest z myślą o dzieciach w wieku 3-10 lat, ale starsi również nie będą się tu nudzić.

Wejścia odbywaja się w turach – od wtorku do piątku o 10, 12.30 oraz 16, a w weekend o 10, 13 i 16. Każdorazowo na 2h, maksymalnie może wejść 110 osób.

Wejście na wystawę to koszt 20 zł w tygodniu i 25 zł w weekend. Dzieci do 2 roku życia wchodzą za darmo. Z Kartą Dużej Rodziny zapłacicie odpowiednio 16 i 20 zł za wejście.

Dostępne są miejsca, w których możemy odpocząć i zjeść swoją wałówkę. Jest toaleta, a także pokój dla Rodzica z dzieckiem, gdzie dostępny jest przewijak, fotel do karmienia, krzesełko czy mikrofalówka.

Warto zabrać monetę o nominale 2 zł, żeby skorzystać z szafki depozytowej. Zmiana obuwia obowiązuje dzieci i osoby sprawujące nad nimi opiekę.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Skąd się bierze prąd?

14 czerwca 2023
0.15km

Szlakiem bajkowych postaci

30 września 2020
0.82km

Alicja w Krainie Świateł

17 października 2022
0.99km

Rodzinna ucieczka

3 kwietnia 2023
1.13km

Miasto na weekend – Łódź

28 sierpnia 2020
1.23km

Ostatnio

Kategorie