No i proszę! Kto by pomyślał, że tak szybko powstanie wpis, do którego inspiracją będzie Frelka – nie Bajtel 🙂 ! Wybrałyśmy się bowiem we dwie na spotkanie – każda ze swoją Koleżanką 😉 . Ja wypiłam pyszną kawkę w miłym towarzystwie, a Frelka i jej rok starsza Towarzyszka mogły się fajnie pobawić. No – nie ma co ukrywać – starsza o rok Koleżanka jest raczej lepszą grupą docelową niż obecnie Frelka – ale! ale! Czas szybko leci (niestety) i niedługo Frelka też będzie tu śmigać 🙂 Bo na pewno będziemy tu stałymi bywalczyniami 🙂 A gdzie? W kawiarni i bawialni Huhu oczywiście!

Co to takiego

Bawialnia i kawiarnia Huhu to przestrzeń dla dzieci i dorosłych inspirowana naturą. Miejsce, w którym dzieci mogą spędzić czas w spokojnym otoczeniu, bez nadmiernych bodźców, a ich rozwój jest wspierany poprzez pobudzanie zmysłów, wyobraźni i zabawę. W bawialni Huhu znajdują się drewniane zabawki, pomoce edukacyjne Montessori, różnego rodzaju materiały sensoryczne, instrumenty muzyczne oraz wartościowe książki. W kawiarni Huhu można napić się dobrej kawy, zjeść rzemieślnicze lody oraz ciasta bez białego cukru. Dodatkowo w ofercie znajdują się zupy, sałatki, tosty, grzanki czy przekąski dla najmłodszych.

Nasze wrażenia

Odkąd usłyszałam o tym miejscu miałam ochotę się tu wybrać :). Bajtel jednak jest już odrobinę za duży na tego rodzaju atrakcję (choć z Frelką na pewno się wybierze!). W końcu nadarzyła się okazja! I choć byłam tu tym razem bardziej na kawie niż na zabawie z Frelką, to nareszcie mogłam zobaczyć to miejsce i nabrać pewności – będziemy tu bywać 🙂 .

Bardzo się cieszę, że powstają takie miejsca, gdzie nie ma pstrokacizny i chaosu – są za to przemyślane, rozwijające zabawki w spokojnym, nawiązującym do natury otoczeniu. Z góry zaznaczam – lubimy też sale zabaw z konstrukcjami i na pewno będziemy bywać i w takich. Fajnie jednak, że jest świetna alternatywa dla takich miejsc, gdzie można spokojnie pobyć i pobawić się z młodszym dzieckiem.

W Huhu na wejściu wita nas kawiarnia – możemy napić się tu kawy, zjeść deser, ale też coś bardziej konkretnego. I tu Huhu dba o dobrą jakość 🙂 . Dodatkowo oczarował mnie system naliczania opłat 😉 . Przy zamówieniu dostajemy sówkę z wybranym zwierzątkiem i na dane zwierzątko doliczane są wszystkie koszty, które opłacimy przy wyjściu 🙂

Przy kawiarni znajduje się kącik zabaw – w okresie letnim przy pobycie w kawiarni dostęp do niego jest bezpłatny. Znajduje się tu kącik do rysowania, mnóstwo cudownych książek i wiele ciekawych, drewnianych zabawek, a także huśtawki.

Kilka kroków dalej znajdziemy Bawialnię, do której wstęp zawsze jest płatny. Tu znajdziemy domek, namiot pod gwieździstym niebem, dziuplę, lasek, kącik dla konstruktora i znów – mnóstwo fantastycznych zabawek w duchu Montessori. Koleżanka Frelki fajnie się tu bawiła, zjeżdżała ze zjeżdżalni, wchodziła do dziupli, korzystała z zabawek. Frelka na razie towarzyszyła leżąc sobie na liściu – dywanie 🙂 . Pokazywałam jej różne miejsca, jednak na zabawę czas przyjdzie później – na razie wszystko lądowałoby w buzi więc się wstrzymałyśmy 🙂

Ja jestem tym miejscem oczarowana i wrócimy tu na pewno! Zwłaszcza, że Huhu organizuje warsztaty umuzykalniające czy sensoplastykę – myślę, że niedługo się zapiszemy. To też fajne miejsce na kawę z koleżanką, jeśli macie małe dziecko, które będzie zainteresowane kącikiem zabaw. Polecam – tym razem z Frelką 🙂

Kilka rad praktycznych

Adres: al. Jana Pawła II 32, Tychy
Witryna: https://huhu-bawialnia.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/huhu.bawialnia

Huhu czynne jest w poniedziałki od 13 do 20, a od wtorku do niedzieli od 10 do 20.

Od poniedziałku do czwartku za godzinę zabawy zapłacicie 20 zł, za dwie 36 zł, bez limuty – 39 zł. Od piątku do niedzieli odpowiednio – 23 zł, 42 zł i 46 zł. Szczegółowy cennik wraz z menu znajdziecie na stronie: TUTAJ.

Podczas wakacji korzystanie z kącika przy kawiarni jest bezpłatne.

W kawiarni/bawialni dostępna jest łazienka z przewijakiem oraz leżanką, umywalką, pieluszkami, nakładką na toaletę itd.

W każdy poniedziałek od 13:00-16:00 w Huhu obowiązują “Ciche godziny”.

Aby wejść na salę zabaw trzeba mieć skarpetki – można je też kupić na miejscu za dyszkę.

Skarpetki kupicie na miejscu. Czyż nie są śliczne 🙂 ?

W Huhu organizowane są urodzinki, przyjęcia, są też warsztaty umuzykalniające czy sensoplastyka.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Coooo? Miasteczko!

9 marca 2019
0.61km

Dwa w jednym

11 listopada 2017
0.79km

Po prostu – dla dzieci

3 września 2021
0.86km

Interaktywnie o wodzie

22 listopada 2019
1.29km

Park wodny

3 sierpnia 2018
1.29km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Kategorie