Jeśli macie ochotę pochodzić po lesie, a Wasze dzieciaki trzeba do tego przekonywać – Szwajcaria Rachowicka to miejsce dla Was. Jest tu mnóstwo kładek, które Bajtel uwielbia, a sam spacer jest krótki. Miejsce jest piękne i atrakcyjne dla dzieci. A i ludzi nie ma tu wielu.

Co to takiego

Jest to ścieżka przyrodniczo edukacyjna znajdująca się w sąsiedztwie miejscowości Rachowice. Jej celem jest udostępnienie zwiedzającym szczególnie atrakcyjnych przyrodniczo i krajobrazowo fragmentów dolinki potoku Sierakowickiego.

Nasze wrażenia

To fajne miejsce na spokojny spacer po lesie. Nie ma tu za wiele ludzi. Jest urokliwie, trasa nie jest zbyt długa, a dla dzieci jest tu mnóstwo fajnych atrakcji – są kładki, schody, mosty. Bajtlowi bardzo się podobało, dla nas spacer również był bardzo przyjemny.

Kilka słów praktycznych

Adres: Wiejska, 44-156 Rachowice
Witryna: https://rachowice.eu/o-rachowicach/turystyka/

Ścieżka liczy około 2 km. My z Bajtlem odbiliśmy pod koniec i przeszliśmy sumarycznie 2,6 km, zajęło nam to trzy kwadranse.

Parking znajdziecie tutaj. Jest tu miejsce, aby usiąść. Byliśmy w ciepłe sobotnie popołudnie (o godzinie 17:30) i poza naszym były tu może 2 auta.

Ścieżka jest przeznaczona wyłącznie do ruchu pieszego.
Początek (i koniec, bo trasa ma kształt pętli) znajduje się przy miejscu postoju.Napisane przez: Anuszka

Promowane

Rowerowo – kolejowo

29 lipca 2020

Ostatnio

Na krótki wypad w góry

8 sierpnia 2020

W Zaczarowanym Ogrodzie

6 sierpnia 2020

Spacer wśród łabędzi

4 sierpnia 2020

Park na temat

31 lipca 2020

Kategorie