W maju tego roku w Parku Śląskim oddano do użytku Miasteczko Ruchu Drogowego. Odwiedziliśmy to miejsce z dwoma rowerzystami i mamy bardzo pozytywne wrażenia 🙂 Zobaczcie sami, jak prezentuje się to miejsce!

Co to takiego?

To otwarty na terenie Parku Śląskiego teren dla rowerzystów. Poza miasteczkiem ruchu drogowego ze znakami znajdziemy tu dwa pumptracki, skatepark, ścianki wspinaczkowe czy gry chodnikowe.

Nasze wrażenia

Miasteczko ruchu jest bardzo fajne i różnorodne. Znajdziemy tu bramki wjazdowe, stacje benzynową, rondo, tunel, światła drogowe czy przejazd kolejowy. Rowerzyści mają też do wyboru dwa pumptracki o różnym stopniu zaawansowania oraz skatepark dla deskorolek i hulajnóg. Są też fajne, duże ścianki wspinaczkowe oraz gry chodnikowe. jest ósemka do ćwiczenia jazdy i rowerowe ciekawostki. Jest ciekawie i różnorodnie, dzieciaki znajdą tu coś dla siebie. Duży plus za to miejsce, bo widziałam sporo młodszej młodzieży spędzającej tu czas w środku tygodnia 🙂 Naszym dzieciakom też się podobało!

Kilka rad praktycznych

Adres: Park Śląski (tutaj)

Wejście na teren miasteczka jest bezpłatne. Niedaleko jest płatny parking Parku Śląskiego – 3 zł/ h w tygodniu oraz 5 zł/h w weekendy i święta. Można też szukać miejsc bezpłatnych gdzieś w okolicy lub po prostu przyjechać na rowerze 🙂

Na terenie Parku znajdziecie toalety i punkty gastronomiczne.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Jak dawniej na Śląsku bywało?

24 marca 2017
0.47km

Pod niebem pełnym gwiazd

22 września 2017
1.12km

Zwierzęta i dinozaury

11 kwietnia 2019
1.70km

Legendia – początek sezonu

30 kwietnia 2017
2.17km

Park Linowy w Parku Śląskim

4 września 2019
2.24km

Ostatnio

Kategorie